Hegesztő OKJ szakképzés Budapesten

• 18-24 éves kor között ingyen megszerezheted a szakmát, ha nincs még állam által finanszírozott szakképzettséged.
Ez az OKJ képzés csak NAPPALI formában indul, és csak 25 év alattiak számára ingyenes. Tehát csak 1995-ben és utána születettek számára elérhető.

A 2018-as Hegesztő szakképzés legfontosabb adatai:
Szakmacsoport:Gépészet
Iskolai vagy szakmai előképzettség:Alapfokú iskolai végzettség
Beiratkozás és ügyintézés helyszíne:Budapest, VIII. ker.
Elméleti oktatás helyszíne:Budapest, VIII. ker.
Gyakorlati oktatás helyszíne:Budapest, IV. ker.
Képzési hozzájárulási díj:15.000 Ft/tanév
A következő szakképzés indulási dátuma:2018. szeptember 1.

Milyen előnyökkel jár a budapesti nappali tagozatos szakközépiskolai Hegesztő szakképzés?

A budapesti ingyenes Hegesztő szakképzés során egy keresett, jól fizető, piacképes szakmát sajátíthatsz el. Hegesztőként nem okoz majd gondot az elhelyezkedés, és diploma nélkül is versenyképes fizetést kaphatsz.

Hegesztőként összetett és változatos szerelési, gépészeti munkát végezhetsz. Az ingyenes szakközépiskolai képzés során minden szükséges ismeretet megszerezhetsz ahhoz, hogy sikeres szakember lehess.

A Hegesztők munkájára sok területen szükség van, a kis- és középvállalkozásoktól kezdve a multinacionális cégekig keresnek jól képzett szakembereket, és ezzel a szakképesítéssel akár saját vállalkozásodat is elindíthatod.

Az ingyenes Hegesztő szakközépiskolai képzésen tanuló hallgatók diákigazolvány, családi pótlék, egészségbiztosítási jogviszony és árvaellátás igénylésére jogosultak. Emellett megfelelő létszám esetén kedvezményes KRESZ-tanfolyamon vehetnek részt.

Ha fontos számodra, hogy olyan szakközépiskolában tanulj, ahol profi szakoktatóktól lesheted el a Hegesztő munkájához szükséges ismereteket, akkor a budapesti ingyenes nappali tagozatos képzésen a helyed!

Az első szakképesítésed megszerzése - nappali tagozaton - államilag támogatott, azaz szakközépiskolánkban ingyenes számodra. Megkapsz minden diákokat megillető kedvezményt, amit a törvény előír, és amelyeket középiskolai tanulmányaid alatt is megkaptál. Ilyenek például:

Első OKJ szakképesítésed megszerzése - nappali tagozaton 25 éves kor alatt ingyenes szakközépiskolánkban.

Ha már van 1 államilag támogatott OKJ-s végzettséged, úgy is jelentkezhetsz szakközépiskolánkba, a nappali szakképzésekre, alacsony tandíj ellenében.

Az ingyenes 2018-as nappali tagozatos szakközépiskolai Hegesztő szakképzés után változatos munkakörökben helyezkedhetsz el.

Pl.: Autogénhegesztő; Autogénvágó; Elektromosív-hegesztő; Elektromosív-vágó; Fedőporos hegesztő; Forrasztó; Keményforrasztó; Lágyforrasztó; Lánghegesztő; NC-vezérlésű lángvágógép kezelője; Optikai vezérlésű lángvágógép kezelője; Plazmahegesztő, plazmavágó; Ponthegesztő; Védőgázas hegesztő

Mit csinál egy Hegesztő?

Fém alkatrészek hegesztését és vágását végzi gázláng, villamos ív, ill. fémolvasztásos vágására vagy egybe- olvasztására szolgáló más hőforrások segítségével.

A budapesti nappali tagozatos szakközépiskolai Hegesztő képzés moduljai:

10162-12 Gépészeti alapozó feladatok
10163-12 Gépészeti munkabiztonság és környezetvédelem
10180-12 A Hegesztés előkészítő és befejező műveletei
11497-12 Foglalkoztatás I.
11453-12 Bevontelektródás kézi ívhegesztő feladatok
11455-12 Fogyóelektródás védőgázas ívhegesztő feladatok
11456-12 Gázhegesztő feladatok
11457-12 Volfrámelektródás védőgázas ívhegesztő feladatok

Egy piacképes szakmával megalapozhatod a jövődet. Jelentkezz még ma az ingyenes nappali tagozatos Hegesztő szakképzésre!

A budapesti 2018-as szakközépiskolai Hegesztő képzéssel elérheted a céljaidat. Ne maradj le erről az egyedülálló lehetőségről!

Jelentkezz most esti gimnáziumunkba, ne maradj le!