Elektronikai technikus OKJ szakképzés Budapesten

A Budaörsön induló INGYENES OKJ szakképzés pontos helyszíne:
  • Beiratkozás és ügyintézés helyszíne:

1087 Budapest, Százados út 8-10.
  • Elméleti oktatás helyszíne:

2040 Budaörs, Építők útja 2-4.
  • Gyakorlati oktatás helyszíne:

2040 Budaörs, Építők útja 2-4.
  • 16-25 éves kor között ingyen megszerezheted a szakmát, ha maximum 1 állam által finanszírozott szakképzettséged van.
Ez az OKJ képzés csak NAPPALI formában indul, és csak 25 év alattiak számára ingyenes. Tehát csak 1993-ban és utána születettek számára elérhető.

A 2018-as Elektronikai technikus szakképzés legfontosabb adatai:
Szakmacsoport:Villamosipar és elektronika
Iskolai vagy szakmai előképzettség:Érettségi végzettség
Beiratkozás és ügyintézés helyszíne:1087 Budapest, Százados út 8-10.
Elméleti oktatás helyszíne:2040 Budaörs, Építők útja 2-4.
Gyakorlati oktatás helyszíne:2040 Budaörs, Építők útja 2-4.
A következő szakképzés indulási dátuma:2018.

Erre a tanfolyamra még nem kezdődött meg az előjelentkezés. Kérjük, hogy 2018. áprilisában nézz vissza a Szakkozepiskola.eu oldalára vagy nézz körül a 19 városban induló, kb. 500 fizetős tanfolyamunk között a TanfolyamOKJ.hu oldalunkon.

Milyen előnyökkel jár a budapesti nappali tagozatos szakközépiskolai Elektronikai technikus szakképzés?

A budapesti ingyenes Elektronikai technikus szakképzés során egy keresett, jól fizető, piacképes szakmát sajátíthatsz el. Elektronikai technikusként nem okoz majd gondot az elhelyezkedés, és diploma nélkül is versenyképes fizetést kaphatsz.

Elektronikai technikusként összetett és változatos szerelési, elektronikai-elektrotechnikai munkát végezhetsz. Az ingyenes szakközépiskolai képzés során minden szükséges ismeretet megszerezhetsz ahhoz, hogy sikeres szakember lehess.

Az Elektronikai technikusok munkájára sok területen szükség van, a kis- és középvállalkozásoktól kezdve a multinacionális cégekig keresnek jól képzett szakembereket, és ezzel a szakképesítéssel akár saját vállalkozásodat is elindíthatod.

Az ingyenes Elektronikai technikus szakközépiskolai képzésen tanuló hallgatók diákigazolvány, családi pótlék, egészségbiztosítási jogviszony és árvaellátás igénylésére jogosultak. Emellett megfelelő létszám esetén kedvezményes KRESZ-tanfolyamon vehetnek részt.

Ha fontos számodra, hogy olyan szakközépiskolában tanulj, ahol profi szakoktatóktól lesheted el az Elektronikai technikus munkájához szükséges ismereteket, akkor a budapesti ingyenes nappali tagozatos képzésen a helyed!

Az első és második szakképesítésed megszerzése - nappali vagy esti tagozaton - államilag támogatott, azaz szakközépiskolánkban ingyenes számodra. Megkapsz minden diákokat megillető kedvezményt, amit a törvény előír, és amelyeket középiskolai tanulmányaid alatt is megkaptál. Ilyenek például:

Első vagy Második OKJ szakképesítésed megszerzése - nappali tagozaton 25 éves kor alatt, esti tagozaton korhatár nélkül ingyenes szakközépiskolánkban.

Ha már van 2 államilag támogatott OKJ-s végzettséged, úgy is jelentkezhetsz szakközépiskolánkba, a nappali és az esti szakképzésekre is, alacsony tandíj ellenében.

Az ingyenes 2018-as nappali tagozatos szakközépiskolai Elektronikai technikus szakképzés után változatos munkakörökben helyezkedhetsz el.

Pl.: Energiaelosztási technikus, ipari elektronikai technikus, villamosenergia-technikus, gyengeáramú villamosipari technikus, jelzőberendezés-technikus, koncert-fénytechnikus, koncert-színpadtechnikus, világítási technikus.

Mit csinál egy Elektronikai technikus?

Az elektronikai technikus a vállalat, intézmény, szervezet operatív területi vezetőjének közvetlen munkatársa. Alapvető feladata a szervezet gyengeáramú berendezéseinek és kapcsolódó villamos hálózatának üzemeltetése, a rendszerek dokumentált nyomon követése. Felelősségi körébe tartozik a hálózaton létesített betáplálási és fogyasztói pontok felügyelete. Feladata az alkalmazott irányítás,- és vezérléstechnikai, illetve a hálózati installáció kezelése, összeállítása, üzemeltetése.

Az elektronikai technikus munkaköréhez tartozik a területi létesítések teljes körű ismerete, szükség esetén átalakítása. Átlátja az alkalmazott villamos berendezések jellemzőit, szükség esetén beavatkozik, hibafeltárást, hibakeresést végez. A villamosenergia-gazdálkodással összefüggő méréseket elvégzi, az ehhez szükséges mérőműszereket beköti. Képes az egyszerűbb erős-illetve gyengeáramú áramkörök tervezésére, ezek szimulációjára.

Az elektronikai technikus tisztában van a felhasználói programokkal, illetve azok alkalmazásával. Ismeri és alkalmazza a méréstechnikai elveket és eszközöket. Ismeri és alkalmazza a villamos biztonságtechnikai előírásokat. Alapvető gépészeti ismeretei révén együttműködik e szakterület munkatársaival.

Az elektronikai technikus önállóan vagy mérnöki irányítással elektronikus berendezések tervezésével, gyártásával, összeszerelésével, építésével, üzemeltetésével, karbantartásával és javításával összefüggő műszaki jellegű, egyéb kisegítő feladatokat végez.

A budapesti nappali tagozatos szakközépiskolai Elektronikai technikus képzés moduljai:

10007-12 Informatikai és műszaki alapok
10005-12 Villamosipari alaptevékenységek
10013-12 Áramkör építése, üzemeltetése
10015-12 Számítógép alkalmazása az elektronikában
10003-12 Irányítástechnikai alapok
10014-12 Mechatronikai rendszerek
11498-12 Foglalkoztatás I (érettségire épülő képzések esetén)

Egy piacképes szakmával megalapozhatod a jövődet. Jelentkezz még ma az ingyenes nappali tagozatos Elektronikai technikus szakképzésre!

A budapesti 2018-as szakközépiskolai Elektronikai technikus képzéssel elérheted a céljaidat. Ne maradj le erről az egyedülálló lehetőségről!